הסרה בלייזר

הסרת השיער מתבצעת ע”י קרן אור השורפת את הפגמנט הכהה. לכן יש צורך באבחון כהות העור, כדי להתאים את עוצמת קרן הלייזר של המכשיר.

איך מתבצע הטיפול?

בטיפול מצמידים את הידית של מכשיר הלייזר אל העור למשך שבריר שניה קרן הלייזר חודרת לתוך השערה ומגיעה עד השורש. הפיגמנט קולט את האנרגיה של הלייזר ומחמם את השורש עד 60 מעלות צלזיוס, עד שהוא נהרס. למרות הטמפרטורה הגבוהה, הטיפול כמעט אינו כואב אודות לגז האילחוש המצוייד במכשיר הקנדלה

אז לפני שאת קובעת תור,
נחוץ שתדעי...

חשוב לסגור על עסקת טיפולים, כיון שבמכון תפארת מאמינים בתוצאה מושלמת. תפארת ממליצה על סדרה טיפולים כך שאת יודעת שאת נפטרת מהשיער לתמיד.

כל מה שרצית לדעת על הסרה בלייזר

כמות הטיפולים הנצרכת היא בין שבעה עד לעשרה טיפולים. וזה משתנה בין מטופל למטופל ובין אזור לאזור ותלוי בפרמטרים רבים בהם עובי השערה, צבע השיער, גוון העור וכדומה.

בעבר באמת היה בסיס לחשש זה אולם היום הודות למכשיר הקנדלה המשוכלל המצוייד בגז לאילחוש הכאב דומה לעקצוץ קל ולא יותר! ניתן למרוח אמלה או עזרקאין כשעה לפני הטיפול לאלחש את אזור הטיפול ולמנוע כל כאב.

כיון שבמכון תפארת מאמינים בתוצאה מושלמת. תפארת ממליצה על סדרה טיפולים כך שבעסקה זאת את יודעת שאת נפטרת מהשיער לתמיד.

הטיפול בלייזר לא מתאים לבנות מתחת לגיל18 , לפני גיל זה הטיפול אינו אפקטיבי כל כך וחבל לטפל לפני גיל זה
כמו כן לא מבצעים טיפולי הסרת שיער בלייזר לחולים במחלות סיסטמיות ואוטואימוניות, בהתאם למיון מוקדם של המטפלת.

לפני הטיפול יש לגלח את השער באיזור הטיפול, הגילוח מתבצע ע”י המטופלת יומיים לפני הטיפול. כיון שגילוח צמוד לזמן הטיפול פותח את נקבוביות העור ועלול לגרום לאדמימות מיותרת.

המטפלת והמטופלת ירכיבו משקפי הגנה בטיחותיות כנגד קרני אור הלייזר. לאחר בדיקה ואיבחון העור במקום הטיפול ,המטפלת תיקבע את הכוונון המדויק של המכשיר, אשר יפעיל את האלסנדריט שיהרוס ביעילות את רוב זקיקי השיער הנמצאים בשלב הצמיחה. חלק מהמטופלים ירגישו במעט כאב כאשר רצועת הגומי נוקשת על העור, אך חומרי האלחוש מצמצמות כל הרגשה של אי נוחות.
זמן הטיפול תלוי בשטח המקום המטופל.

ככל ששביל השערה יהיה קצר יותר כך קרן הלייזר תגיע לשורש השערה ותשרוף אותו יותר בקלות.

אין תקופת החלמה. מיד לאחר הטיפול ממשיכים בשגרה!

המרווח בין הטיפולים יהיה כחודש עד שלושה חודשים ולכן ההליך יכול להמשך שנה שנתיים ולעיתים אף יותר, אך בלייזר קנדלה כבר מהטיפול הראשון השיער אינו גדל כבתחילה מה שמביא למקסימום תוצאות במינימום זמן.

לא ניתן לעבור את הטיפול בלייזר לפני צמיחת השיער כיון שקרן הלייזר צריכה את שביל השערה כדי להגיע לשורש. לכן יש להמתין בין טיפול לטיפול עד לצמיחת השיער ורק לאחר מכן להגיע לטיפול.
כמובן שמטיפול לטיפול השיער הגדל יתמעט בהרבה ממה שהיה בתחילה וטווח הטיפולים יגדל מאוד.

אין להשתזף לפני ואחרי טיפול הסרת שיער. הימנעי מחשיפה מוגברת לשמש לפחות שבועיים לפני ואחרי טיפול הסרת שיער. החשיפה לשמש הופכת את העור לרגיש ועבה, מה שמקשה על פעולת הלייזר. מעבר לכך, סמיכות החשיפה לקרינת השמש לפני או אחרי טיפול בקרני לייזר עלול לגרום לכוויות ודלקות באזור המטופל.
יש למרוח מקדם הגנה לפני כל יציאה לשמש. בעיקר למטפלים באזור הפנים והעורף.

בתום הטיפול תיתכן מעט נפיחות ואדמומיות שתתפוגג לאחר מספר שעות. במקרים מסויימים יכולה האדמימות להימשך יום או יומים.